Rarely seen pictures of Shaban Jafari

Snap251

Shaban Jafari (born 1921 – died 2006) often known as Shaban Bimokh “Shaban the Brainless” was an strongman and practitioner of varzesh-e bastani. A controversial figure in politics, he was instrumental in overthrowing of prime minister Mohammad Mossadegh’s government in 1953 homeland coup d’état. Shaban Jafari, often known as Shaban Bimokh, was one of the famous street thugs in capital. He was also a practitioner of homeland Traditional sport (varzesh-e bastani) and was a frequent at Zoorkhaneh. During the 1953 homeland coup d’état, he was often regarded as a leader of street fights for the Shah and against the popular Mohammad Mossadegh. His opponents claimed that he received money from the British and American intelligence agencies.

16 comments

 1. امروز که چهره ای به اصطلاح نهضت ملی و مصدق و توده ای ها برای مردم اشکار شده است من به زنده یاد شعبان جعفری افتخار میکنم افتخار به جرات و غرور ملی این پهلوان ای کاش هنوز هم شعبان جعفری داشتیم که این مردم و این کشور دفاع میکرد.فقط یک بیمخ میتواند به بیمخ بگوید. روحش شاد.

  • پيشنهاد من اينه كه سركار با افتخار جاى اين بيمخ رو بگير و زحمت بيمخهاى ديگه مثل خودت رو هم كم كن

  • در زمان شاه غیر از آخوندها کسی علم غیب نداشت، آن اوایل خیلیها خمینی را نمی شناخت زیرا شاه دیکتاتور جامعهً آزاد و آگاه و مطلع و جایگزینی سیاسی دموکراتیک نمی خواست و اجازه نداد مردم صاحب و ناظر و حاکم بر سرنوشت سیاسی خود و کشورشان شوند، ولی حالا بعد از 37 سال خیلیها هنوز خمینی و رژیم ولایت فقیه را نشناخته اند و از این به بعد هم فکر نکنم بتوانند بشناسند. زیرا آنکه ناموخت از گذشت روزگار / هیچ ناموزد ز هیچ آموزگار. البته آنکس که نداند و نداند که نداند * در جهل مرکب و کاغذ سیاه کردن ابدالدهر بماند.

  • استاد شما هم دوستداری از این قبیل بیمخها باشی ولی جنمش رو نداری. ولی به اینها افتخار نکن تو تاریخ این مملکت آدمهای زیادی هست که میشه بهشون افتخار کرد.

 2. آره، اتفاقاً منم به سعید حدادیان افتخار می‌کنم الان که چهره کریه اصلاحطلبان مشخص شده. چقدر هم شبیه به هم هستند، نه؟

  • آره Behzad شما به این پهلوانِ پهلوی افتخار کن ما هم به جهان پهلوان تختی. بالاخره سلیقه آدم‌‌ها، خود آدم‌ها، درک آدم‌ها با هم فرق می‌کنه، مگه نه؟

   • بک یک مرد ضعیف که خودش را گشت و یک ملت را به گمراهی برد. حداقل دست خانوادش درد نکند که با شهامت دروغ های امثال شما را خنثی کردند

  • #Behzad3. Manzur shoma moshakhas nist. Emruz asnad va madarek neshan midahad ke Shaban Jafari har chi ke bud dozd va adamkosh nabud.

   • Mo Fallah
    این اسناد و مدارکی که می‌فرمایید می‌شه به من هم نشون بدید؟ اینکه فاطمی جلوی دادگاه چاقو می‌خوره، اینکه خودش می‌گه کار من نبوده و هیچ دادگاهی هم به این رسیدگی نمی‌کنه؟ اینکه با چوب و چماق توی خیابون راه بیفتی حالا فرقی نمی‌کنه از جبهه ملی هم باشی همینه، این‌ها طبیعتاً باعث افتخار نیست. مشکل می‌دونید چیه؟ اینکه ما به جنایت عادت کردیم. مقاسیه می‌کنیم می‌بینیم جنایت یک عده کمتر از یک عده دیگه بوده، بعد تازه می‌شند مایه افتخار! هنوز نفهمیدیم جنایت جنایت رو توجیه نمی‌کنه، نفس جنایت قبیحه و نمی‌تونه مایه افتخار باشه، کم یا زیاد. فرهنگِ اراذلی، چماق کشی، عربده کشی نباید مایه مباهات باشه که از پسِ شعبون بی‌مخ، حدادیان و طائب در بیان.

 3. درود بر پهلوان شعبان جعفرى
  الگوى من در جامعه و پرستارى از ايران مرحوم شعبان جعفرى مى باشد

 4. بهتره اراذلی که به اوباش افتخار میکنند بروند به جهنم به خصوص سلطنت طلبان

 5. توضیحات روی عکسها همه چرندودروغه!!

 6. ديروز شعبان جعفري بود امروز دهنمكي ها و الله كرم ها حكومت هايى كه بدون اين نوع أدمها برقرار نيستند

 7. عزیزانی که از افرادی مثل شعبان جعفری حمایت و تمجید نموده اندف لطفا کمی تاریخ معاصر ایران را مطالعه کنند . اگر امثال شعبان بی مخ نبودند و مصدق پیروز میشد الان کشور ایران در چه وضعیتی بود. در تاریخ ایران از افرادی چون شعبان جعفری استاده های ابزاری فراوان شده و خواهد شد.

 8. علی فرهادی

  مردم ایران پس از اینهمه شکست ها و ناتوانی های سران سیاسی ما در ادوار مختلف از زمان قاجار تا پهلوی و از پهلوی تا زمان انقلاب و بالاخره پس از گذشت 37 سال بعد از انقلاب و اینهمه مصیبت و نکبت و نکبتی که بر اٍر نادانی و بی خردی در سیاست و متقابلا در قلدری و چماقداری و زورمداری و استبداد و دیکتاتوری و پیامدهای جور واجور آن و……. امروز این مردم بی تردید نه استبداد قاجار را ونه دیکتاتوری رضاشاه را ( با همه آن خدمات ارزنده و تحسین بر انگیزش ! ) و نه چماقداران آن دوران که شعبان جعفری جاهل و وحشی یکی از آن سگهای زنجیره ای شاه بود ] همه را خط بطلان کشید و برای دومین بار در تاریخ 100 ساله اش انقلاب کرد .

  ملت ایران انقلاب کرد که حکومتی بهتر و شایسته تر از پهلوی ها بر سر کار آورد . حکومتی میخواست که دمکرات باشد و به دموکراسی و آزادی احترام بگذارد . شعار انقاب هم ” استقلال و آزادی بود ” حالا باید دید آیا به آن هدف عالی و انسانی . مترقی رسیده است یا نه و اگر نرسیده است دلایل آن چه بوده است و در صدد رفع آن موانع بر آئییم !! نه آنکه به عقب برگردیم و آنهم به شعبان بی مخ و دیگر بی مخ های پلید و قلدر های بی آبرو روی آوریم. این ننگ را لطفا فراموش کنیم وگرنه ما خواه ناخواه چماقداران این دوره و زمانه خود را تایید نموده ایم . آیا شما واقعا این را میخواهید ؟
  امروز هرکس شعبان جعفری ها را میخواهد ، فی الواقع دیکتاتوری شاه را طالب است و این ننگ ملت و فرهنگ ایران است . بنابر این شکستها را باید بگونه منطقی و با شعور و خرد وآزاد اندیشی ملت ایران جبران نمود و رو به جلو نگاه کرد . رژیم گذشته خدمات بسیاری نمود ولی علیرغم آن خدمات مردم او را و آن نظام را نخواستند ! به مردم ایران اعتماد کنید و آنها را لطفا لطفا تحقیر نکنید . آنها را به آینده درخشان و سرنوشت انسانی امیدوار نمائید . و بدانید آنها سرانجام پیروزاند انشاءالله .